MUDr. Ivana Lančová

Ordinace Přerov, Komenského 724/13
Po 7:30 - 11.30, 14:00 - 18:00
St 7:30 - 12:30
Čt 7:30 - 12:30

Ordinace Kojetín, ul. 6.května 1373 (Poliklinika Kojetín)
Út 8:00 - 12:00, 13:00 - 16:00
Pá 8:00 - 13:00

tel. 583 034 302 pro Přerov i Kojetín
e-mail:alergolancova@seznam.cz

Provoz ordinace během epidemie COVID-19

Během  provozu  v ordinacii   respektujeme  nařízená  opatření proti  šíření koronaviru. Vždy je nutné se předem objednat  na konkrétní čas.  Telefon 583034302 Neobjednané pacienty není možné vyšetřit. V případě akutních potíží   (...

Aktuality

O skutečnosti, že je dítě/student/žák  alergik , informuje školu rodič/zákonný zástupce  např. formou čestného prohlášení.   Pokud  se u dítěte /studenta/žáka  projevují   akutní příznaky, jako rýma a kašel, které mohou  být  projevem chronického nebo...
Ordinační  doba během prázdnin může být upravena podle  počtu objednaných pacientů. Na každé vyšetření je nutné se objednat.

Vyšetření

Důležitou součástí vstupního vyšetření je podrobný rozhovor o vašich potížích s lékařkou. Vzhledem k významnému genetickému vlivu při vzniku alergií se Vás budeme ptát, zda někdo z příbuzných trpí nějakým typem alergického či imunologického onemocnění (astma, pylová alergie, alergie na potraviny, ekzémy apod.). Zjišťujeme, jak pacienta může ovlivňovat jeho životní prostředí, proto se ptáme, jak bydlí, jestli má zvířata nebo je s nimi v kontaktu, jestli spí v peřinách z peří, jestli má doma koberce apod.
Důležité jsou pro nás informace z období kojeneckého a předškolního věku – jaké byly okolnosti porodu, zejména pokud byl komplikovaný, jak dítě snášelo očkování, jestli bylo často nemocné, jestli bylo nutné dítě pro nemoci hospitalizovat, jestli nemělo alergickou reakci na některé léky nebo potraviny apod., jestli proběhla nějaká operace (např. trhání „mandlí“ apod.).
Podrobně rozebereme i současné potíže, pro které je pacient odeslán na odborné vyšetření. Pak pacienta vyšetříme.

Na základě těchto vyšetření pak rozhodneme o dalším postupu a tom, zda je nutné doplnit některé ze specializovaných vyšetření:
 

  • Rozbor krve v laboratoři ( vyšetření imunity, vyšetření alergií a další)
  • Spirometrie
  • Kožní testování
  • Pulsní oxymetrie


Někdy je nutná spolupráce s dalším pracovištěm (ORL, oční, kožní, revmatologie, RTG, dětská klinika Olomouc). Pak vyplníme žádanku a pacienta na vyšetření odešleme.

Na základě výsledků všech vyšetření a jejich rozboru pak navrhneme léčbu a plán dalšího vyšetřování, sledování a kontrol. O výsledku předáme zprávu obvodnímu  nebo odesílajícímu lékaři.

V naší ordinaci se mimo jiné můžete setkat s těmito obvyklými způsoby vyšetření. Abychom Vám přiblížili důvody a postupy vyšetření, připravili jsme pro Vás následující informace:

 

Spirometrie

Spirometrie je základní funkční vyšetření plic. Přečtěte si, proč se používá a jak probíhá vyšetření.

Kožní testy

Zde naleznete informace o důvodech pro provádění kožních testů a postupu jejich provádění.

Pulsní oxymetrie

Jednoduché a nebolestivé vyšetření, které umožňuje rychle ověřit, zda je organismus správně okysličován.

Laboratorní vyšetření

Laboratorní testy pomáhají stanovit diagnózu. Provádíme vyšetření krve a výtěry z krku a nosu.